Слънцето: факти и митове. Дали засяването на слънце наистина ни вреди?
Слънцето управлява почти всичко в нашата светлинна система: движението на планетите, трайността на светлината и сезоните на Земята. За да имаме по-добро представяне на този изключително важен аспект на нашето животно в слънчевата система, разгледайте тази анализа на факти и митове относно слънцето.
Факти за слънцето
Слънцето е основен приносител на жизненоважни средства за живота, като светлина, топлина и окислително-разтворителни реакции. То също така е единственото нашествие от чиста енергия, което доставя бял светлинен спектър и позволява изследването на галактиките и далечните обекти в Вселената. Така че можем да кажем, че слънцето е най-важен аспект за системата ни.
Слънцето е комплексна горяща газна звезда, която ни способства да имаме интересни и разнообразни климатични състояния всекидневно. То е най-близката звезда до Земята, разположена на около сто стотици милиони километра от Земята и служи за центроъгъл на нашата слънчева система. Слънцето има площ около 11 000 пъти по-голяма от площта на Земята и е съставено от газообразна смес, съдържаща еднаква маса, в която включватся водород, гелий, кислород, азот и слънчева пара.
Той предоставя енергия за всички живи организми на Земята чрез процеси като фотосинтеза, термодинамика и аеродинамични процеси. То има така же и негативни последици за животните, вкл. рак; премълчване на озонослоен слой и инфекции. Но най-вече, слънцето предоставя ползи такива като красота, интуиция, оживяване и привличане.
Митове за слънцето
Ще бъдем по-рано остарели от засяването – Митът ви гарантира, че излъчването на ултравиолетови лъчи (UV) от слънцето е най-важният фактор за стареене на кожата, но това е в някакъв степен правилно. Засяването на слънце е нормалната практика за тази цел, но хидравични защит