Какви вещества съдържа спиралата? Съчетание от подхранващи и токсични съставки

Огромното мнозинство от жените си купуват спирала, за да я използват редовно. Жените правят това, за да подобрят външния си вид, но този въпрос се дефинира малко по-различно от всяка една от тях: една мечтае за дръзки мигли, друго момиче иска да има удължени мигли, а пък има и жени, които желаят да имат извити мигли. Тъй като спиралата е козметика, която се нанася в близост до очите, в най-лошия случай, може дори да увреди зрението. Този риск е по-висок при жени, които са развили лош навик да заспиват с грим или тенденция да правят недобър грим. Поради тази причина трябва да се избере внимателно спирала и ако се забележи неблагоприятна реакция, този продукт трябва незабавно да се изхвърли. Какви вещества, включително подхранващи и токсични, съдържа спиралата? Какво може да се използва вместо спирала?

Какви вещества съдържа спиралата?

В повечето случаи спиралата е съставена от восъци от растителен произход, като карнаубски восък или пчелен восък, които не само увеличават сцеплението на спиралата, но и осигуряват ефекта на удебелени мигли. Типичната формула на спиралата е обогатена с нерафинирани масла, например слънчогледово масло или рициново масло, които подхранват миглите, за да ускорят растежа им. По принцип списъкът на съставките на спиралата не бива да бъде лишен от силикони, защото самите вещества значително улесняват приложението на продукта. Струва си да се спомене, че продуктите, съдържащи силикони, трябва да бъдат премахнати прецизно. В противен случай, могат да допринесат за развитие на форма на акне. Когато става въпрос за полимери, те увеличават еластичността на миглите и ге покриват със слой, създаващ ефект на „удължени мигли“.

Какви токсични вещества съдържа спиралата?

След прилагане на спирала, някои жени съобщават, че изпитват дискомфорт под формата на постоянно насълзяване на очите и бодежи. Това може да означава, че срокът на годност на тази конкретна спирала се изтече много скоро. Дори ако датата на изтичане не показва, че спиралата не трябва да се използва повече, козметиката може да е била използвана твърде дълго и бактериите, които са успели да се размножат, могат да причинят инфекция. Друга причина за насълзените очи и бодежите е лошият състав на спирала. Ето списъка на токсичните съставки, които трябва да избягвате:

Прахообразен алуминий

Това вещество се добавя към продуктите за красота, за да се образува определен цвят, но прилагането на продукти, съдържащи тази съставка, може да доведе до увреждане на нервната система. Как действа? Първо, прахообразният алуминий запушва порите на кожата и след това прониква през кожата. Когато се натрупва, започва да предизвиква имунната система. Можете да намерите прахообразен алуминий в спирали и антиперспиранти.

Парабени

Ефективен, но вреден консервант. Целта му е да предотвратява размножаването на бактерии в козметиката, особено в спирали. Това е от решаващо значение, защото тубичката за спирала е много удобна среда за развитие на микроорганизми. От друга страна, твърде високата концентрация на парабени може да наруши хормоналната система и дори да доведе до развитие на рак.

Пропиленгликол

Това е разтворител, който представлява основа за други вещества, използвани в конкретно козметично производство. Често той е отговорен за предизвикване на алергични реакции, като например бодежи в областта на очите. Пропиленгликолът може да се намери в спирали, пасти за зъби, вода за уста и други хигиенни продукти.

Ретинил ацетат

Това е дериват на витамин А, чието действие е признато за опасно. Той има пряко въздействие върху клетките. Какво означава това? На обикновен български език – това вещество може да предизвика мутации. Поради тази причина лекарите съветват да не се използват продукти, съдържащи ретинил ацетат, особено бременни жени.

Какви подхранващи вещества съдържа спиралата?

Много жени не могат да си представят да напуснат дома си, без да са си сложили спирала. Всъщност митлине, при които няма обем, правят лицето да изглежда уморено, така че губи своята изразителност. Висококачествената спирала не само дарява на миглите интензивен цвят, но и ги извива и увеличава обема им. Има спирали, които не само разкрасяват миглите, но и подобряват състоянието им, така че с други думи, действат като балсам. Самите спирали съдържат:

Коприна за мигли

Коприната е популярна съставка, присъстваща в балсами за коса и маски. Добавя се към такива продукти поради силно овлажняващото й действие. Химичният състав на протеините, които съдържа коприната, фиброин и серицин, е подобен на протеина, който се среща естествено в косата и кожата. Коприната, добавена към козметиката за мигли, все още е рядкост, но производителите все по-често започват да оценяват нейните свойства. Как действа? Първо, запълва протеините, които изграждат миглите, т.е. укрепва ги. В резултат на това миглите стават по-дебели и спират да опадат. Вече споменатият серицин има силни водоустойчиви свойства. Поради това се предотвратява дехидратацията. Когато става въпрос за фиброин, той създава тънък филм върху повърхността на миглите, който ги предпазва от неблагоприятното влияние на външната среда.

Има още едно свойство, което работи в полза на коприната. А именно, благодарение на коприната, пигментите, съдържащи се в спиралата, са в състояние да покрият всяка една мигла поотделно, за да я акцентират по ефективен начин.

Арганово масло

Аргановото масло се извлича от ядки и често се използва в производството на продукти за коса и мигли. Редовното нанасяне на спирала, съдържаща арганови масла, укрепва корените, което се изразява в борба с проблема с прекомерното опадане. Това е важно, защото поставянето на спирала е признато като основна причина за изтъняване на миглите. Друго предимство на аргановото масло е витамин Е, който е известен със своите антиоксидантни и регенериращи свойства. Витамин Е подхранва и овлажнява влакнестите нишки и предпазва от негативното влияние на външните фактори. Струва си да се приложи спирала с арганово масло, особено в случай на слаби и тънки мигли.

Масло от камелия

Маслото от камелия се пресова от семена от зелен чай и се използва широко в козметиката за коса, тяло и нокти. Когато се добавя към спирала, маслото играе ролята на регенериращо вещество. Съдържа олеинова киселина, както и омега-3 и омега-6 мастни киселини, които могат да подхранват дълбоко миглите и да ги подсилват отвън. В резултат на това тънките и крехки мигли възстановяват своята жизненост и стават по-дебели. Освен мастни киселини, маслото от камелия съдържа и минерални вещества като калций, калий и фосфор и витамин Е. Самите вещества са наистина необходими за миглите, за да останат силни и здрави.

Алтернативи за спирала?

За жените, които не могат да понасят по-голямата част от спиралите, домашно приготвената спирала е призната за добро решение. За да я подготвите, трябва да разполагате с:

  • яйчен жълтък
  • хапчета активен въглен
  • лавандулово масло

Продължавайте да смесвате хапчетата с активен въглен, докато получите прах. След това комбинирайте получената прах с яйчен жълтък и капка лавандулово масло. Изсипете течността в чиста тубичка за спирала. Тъй като Вашата DIY спирала може да се пени, можете да използвате клечка за зъби, за да улесните това.

Можете да използвате своята DIY спирала 3-4 седмици. Датата „най-добро до преди“ се определя от използвания яйчен жълтък.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

*

*